Budaması yapılan çaylıkların tespiti ve ruhsat devir işlemeleri hakkında açıklama

Ulusal Çay Konseyi

Budaması yapılan çaylıkların tespiti ve ruhsat devir işlemeleri hakkında açıklama

Budaması yapılan çaylıkların tespiti ve ruhsat devir işlemeleri hakkında açıklama

 

   Bütün fabrika müdürlüklerimizde, ölüm ve satış işlemlerinden kaynaklanan devir ve ruhsatlandırma işlemlerinin yapılmasına devam edilmektedir. İsteğe bağlı ruhsatname devir işlemleri ise ikinci bir duyuruya kadar yapılmayacaktır.

 

   Budaması yapılan çaylıkların ölçülerek tespit edilmesi işlemlerinde ise yaş çay hasadının başlangıcına kadar devam edilecektir. Üreticilerimiz; acele ederek hem kendilerini hem de çalışan personelimizi sıkıntıya düşürmesinler, kalan zaman ölçüm ve tespit işlemeleri için yeterli olacaktır. Ancak Covid-19 salgını nedeniyle lokal veya bölgesel olarak karantinaya alınan yerlerde ise karantinanın kaldırılması sonrasında tespit işlemlerine devam edilecektir.

 

   Şu an il dışında olup zaman içerisinde gelecek üreticilerimizin, hasat döneminde çaylarını toplamadan evvel budamalarını yaparak veya yaptırarak görevli ekiplerimize tespit ettirmeleri gerekmektedir.

 

   Covid-19 salgını nedeniyle budama tespit çalışmalarında, devir ve ruhsatlandırma işlemleri esnasında hem üreticilerimiz hem de çalışanlarımızın sağlığı açısından salgına karşı uygulanan tedbirlerden olan sosyal mesafeye riayet edilmesi, maske kullanılması gibi temel önlemler alınmakta ve salgının seyrine göre alınmaya devam edilecektir.

 

Kamuoyuna, üretici ve çalışanlarımıza duyurulur.

 

ÇAY İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum