ÇAY ÇARŞISINDA SONA GELİNDİ

Ulusal Çay Konseyi

ÇAY ÇARŞISINDA SONA GELİNDİ

Rize Ticaret Borsası tarafından geliştirilen Çay Çarşısı Projesi için yetkilerle sürekli istişareler yapan Borsa Başkanı Mehmet Erdoğan, Kalkınma Bakanı Lütfİ Elvan’a içeriği ile ilgili sunum yaparak projenin önemini anlattı. Çay Çarşısı Projesi’nin hızlandırılması için Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan Kalkınma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr. Fatih Hasdemir ile görüştü. Görüşmede, projenin hayata geçirilmesi için yapılacak çalışmalar anlatıldı.

 

Rize’nin en önemli projelerinden biri olan Çay Çarşısı Projesinin hayata geçilmesi için yapılan toplantıya, Kalkınma Bakanlığı Bölgesel Gelişme ve Yapısal Uyum Genel Müdür Vekili Ömer Bilen, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, Daire Başkanı Nuri Barış Tartıcı,  DOKA Rize Yatırım Ofis Koordinatörü Dr. Fatih Özdemir,  Rize Ticaret Borsası Genel Koordinatörü Hasan Önder, Hakan Avcı ve Zafer Topçu katıldı.

 

Rize Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erdoğan, “Borsamızın ilimize kazandırdığı Çay Çarşısı Projesi’yle, çayın memleketi Rize'de tüketici grupları, gıda toptancıları, yerli/yabancı turistler, organizasyon işletmeleri ve bölge halkının kullanımına sunulacak sosyal yaşam alanı olacaktır. Çay Çarşısı çay ile ilgili bütün ürün gruplarına, sektörel markaları ve yöresel ürünleri bir araya toplayarak toplu olarak tüketicilerin beğenisine sunacaktır. Çayın ve çay üreticilerinin tanıtımına hizmet etmek ve bu kapsamda farklı alanlarda elde edilen gelirleri artırmayı hedefleyen Çay Çarşısı Projesi alanında belirlenen amaca hizmet etmesi amacıyla Toplantı Salonu, Misafirhane, Deneme Numune Satış Ünitesi, Çay Müzesi, Çay Evi, 3D Çay Sineması ve Sosyal Alanlardan oluşacaktır” dedi.

Gazeterize

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum