MÜSTAHSİLİMİZİ ÜZMEDEN ÇAY ALALIM

Ulusal Çay Konseyi

MÜSTAHSİLİMİZİ ÜZMEDEN ÇAY ALALIM

 

MÜSTAHSİLİMİZİ ÜZMEDEN ÇAY ALALIM

 

Rize Ticaret Borsası(RTB) Meclis Toplantısı’nda çay sektörü hakkında değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, “25 Haziran’da ikinci sürgün yaş çay sezonuna başladık. Sıcakların artmasından dolayı çayın çok erken olgunlaşacağını düşünüyorum. Fabrikaların tam kapasite çalışıp, çay kartlaşmadan erken alım yapmalarını tavsiye ediyorum. Çayın kaliteli olmasını istiyorsak bunu yapmamız şart. Özel sektörün yaş çay fiyatını düşürdüğü şikâyetleri alıyorum. Çay alımları yaparken müstahsilimizi üzmeden iki tarafından kazandığı bir yöntem uygulayalım lütfen. Bizim ekmeğimiz yatırımımız her şeyimiz çay sektörü buna hak ettiği değeri verelim, pozitif olalım ve ekmeğimize sahip çıkalım “ dedi.

 

RTB’nin çalışmaları hakkında konuşma yapan Erdoğan, Çay Çarşısı projenin geldiği son aşama hakkında bilgi verirken  Çay Araştırma ve geliştirme projesi faaliyetleri hakkında da bilgi verdi. Borsanın yürüttüğü bu iki projenin Rize’ye ve çaya çok önemli hizmetler vereceğini vurgulayıp, iki projenin çok özel projeler olduğunu, Borsamız adına bu projeleri Rize’mize kazandırdığımız için gurur duyduğunu ifade etti.

 

Toplantıda ayrıca Meclis Başkanı Resul Okumuş’ta çay sektörü değerlendirmesi yaptı. İkinci sürgün çay sezonunu zor geçeceğini tüm sektörün temkinli olması gerektiğini ifade etti. 24 Haziran seçimlerini de değerlendiren Okumuş, “Seçimlerin ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum, inşallah bu seçim sonuçları ülkemizi çok ileri seviyelere taşıyacaktır” dedi.

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum