Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliğindeki Değişiklik Hakkında

Ulusal Çay Konseyi

Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliğindeki Değişiklik Hakkında

  

       Yatırım Fonlarına ilişkin esaslar tebliğindeki değişiklik hakkında ÇAYKUR’dan yapılan basın açıklamasında

 

    09.07.2013 tarih ve 28702 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Yatırım Fonlarına ilişkin esaslar tebliğinin bazı maddelerinde 12.03.2019 tarih 3071 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan tebliğle değişiklik yapılmıştır.

 

      Bu tebliğin 2. maddesiyle Türkiye Varlık Fonu hakkında bir düzenlemeye gidilmiştir. Söz konusu düzenleme yatırım fonlarının kuruluş ve işleyişini düzenleyen Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliğine tabi kuruluşlara Türkiye Varlık Fonu’nun da dahil edilmesi sonucunu doğurmuştur.

 

    Bu değişiklik Türkiye Varlık Fonu ve Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketi’nin işleyişine dair olup, Teşekkülümüzün (ÇAYKUR) işleyişine doğrudan bir etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca bu düzenleme doğrudan Türkiye Varlık Fonu’nu ilgilendiren özel bir değişiklik değil, bütün Fon Kuruluşlarını ilgilendiren bir durumdur.

 

     Türkiye Varlık Fonu ülkemizin ekonomik istikrarının arttırılması ve kalkınmasına katkı sağlamak, kamuya ait olan varlıkların daha etkin ve verimli bir şekilde yönetmek, mevcut kamu varlığına değer katarak gelecek nesiller için daha güçlü bir Türkiye hazırlamak amacıyla kurulmuş bir yapıdır.

 

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

 
 

Yorumlar (1)

Şevket özdemir
Yaptiginiz aciklama çaykurda dahil butun fona devredilen kuruluslarin satisinin yolunu acmistir....
Kurumu ozel olarak ilgilendirmedigi dediniz... Dogru... Cunku butun fon kuruluslarini ilgilendiriyor.

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum