ÇAYKUR DAN YAŞ ÇAY ALIMLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Ulusal Çay Konseyi

ÇAYKUR DAN YAŞ ÇAY ALIMLARI İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

 

Yaş çay alımı hakkında basın açıklaması

 

Çaykur olarak 2019 yılı birinci sürgün döneminde bugün itibariyle 230 bin ton yaş çay alımı gerçekleştirilmiştir. Üreticilerimizin tamamının çay hasadına başladığı günlerden itibaren; işletmelerimizin işleyebileceği kadar evsafına uygun yaş çayı, günlük planlamalarla almakta ve fabrikalarımızın tamamında tam kapasite üretim yapmaya devam etmekteyiz.

 

Son 20 yılın birinci sürgün dönemleri kıyasına bakıldığında en yüksek çayın bu yıl alındığını görmekteyiz. Hatta yığılma, bekleme veya hiçbir sıkıntı yaşanmaması için arefe ve bayramda bile ara vermeden yaş çay alımları yapılarak üretime devam edilmiştir. Üreticilerimiz sorun yaşamasın diye özellikle hassasiyet gösterildiği halde bazı kesimler tarafından kamuoyunda iddia edildiği gibi Çaykur’un alım yapmadığı veya alımlarda yetersiz kaldığı gibi asılsız yorumları mesnetsiz ve taraflı bulmaktayız.

 

Tekrar hatırlatmak isteriz ki; dekara 500 kg olarak açıkladığımız kota miktarı içerisinde kalmak kaydıyla, toplama hataları olmaması şartıyla kaliteli çay almaya devam ediyoruz. Çaykur olarak hiçbir müstahsilimizin mağdur olmasını istemiyor, elimizde olan imkânlarla herkes için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

 

Üreticilerimize, çalışanlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

Çay İşletmeleri Genel Müdürlüğü

Henüz yorum yazılmadı

Yorum Yaz

Sizde yorum yazın...
Adınız
E-posta
Yorum